W czym gotować wodę na kawę i herbatę?

przez | 8 lipca 2021
Jestem przekonany, że wielu z was, podobnie jak ja, nie jest w stanie wyjść z domu do szkoły lub pracy bez wcześniejszego wypicia filiżanki herbaty lub kawy. Jest to zarówno przyzwyczajenie, jak i, chwila dla siebie, która powoli wybudza nas z głębokiego snu, zapewniając ciszę i poukładanie myśli. Wychodząc z sypialni, nalewamy pełny czajnik wody i gotujemy ją.

Następnie kierujemy się do łazienki, załatwiamy wszystkie sprawy związane z poranną higieną a po wyjściu, woda jest już ugotowana i można zaparzyć sobie herbatę lub kawę. Oba gorące napoje powinno się odstawić na kilka minut, aby odpowiednio się zaparzyły, a więc mamy parę chwil na wybranie i założenie stroju wyjściowego. Następnie idziemy do kuchni lub jadalni i jemy śniadanie, od czasu do czasu pociągając łyk ciepłego płynu. Osobiście nie przepadam za kawą, w przeciwieństwie jednak do herbaty, którą uwielbiam.

Mogę nawet nazwać się herbaciarzem – lubię parzyć herbatę każdego rodzaju, a tych istnieje niezliczona ilość. Jedną z moich ulubionych jest zielona herbata z dodatkiem granatu, niesłodzona i bez żadnych dodatków. Smak i zapach tego napoju budzi we mnie pozytywne myśli, bowiem najczęściej rozpoczynam dzień właśnie od kubka tej przepysznej herbaty. Bez względu na preferencje smakowe czy też wybór pomiędzy kawą a herbatą, do przygotowania napoju potrzebna jest przegotowana, wrząca woda.

czajnik
Jeśli należymy do osób, które przywiązują dużą wagę do estetycznego i ładnie wykonanego sprzętu kuchennego, warto w takim wypadku zapoznać się z czajnikami ceramicznymi. Ich perfekcyjne wykonanie i przeważnie bogate zdobienie zainteresuje najbardziej wymagającego gościa, który znajdzie się u nas w kuchni. Dodatkowo, jeśli zależy nam na szybszym doprowadzaniu wody do wrzenia, warto przemyśleć zakup elektrycznego czajnika ceramicznego, który pozwoli na kilkukrotnie szybsze zagotowanie. Porównaj oryginalne czajniki na stronie. Zamiast kuchenki elektrycznej lub płyty indukcyjnej, czajnik tego rodzaju korzysta z energii elektrycznej. Jeśli jednak nie jesteśmy fanami czajników elektrycznych, warto rozważyć zakup coraz bardziej popularnego czajnika żeliwnego.

Gotowanie wody w naczyniu tego rodzaju zajmuje więcej czasu niż w elektrycznym, należy o niego szczególnie dbać i czyścić za pomocą delikatnego sprzętu, takiego jak szczoteczka z miękkim włosiem, a do tego cena takiego czajniczka może dla wielu osob okazać się zbyt wygórowana…Jednak są osoby, które nie zamieniłyby tego sprzętu na żaden inny. Sprawdź sama czy przypadkiem i ty nie należysz do tego grona osób. Decyzja, jaki czajnik będzie zdobił Twoją kuchnię, należy tylko do ciebie. Wybierz mądrze!

Źródło: