W jaki sposób przyrządzić dobre śniadanie? Parę dobrych rad

przez | 8 lipca 2021
Powszechnie przyjęto, że śniadanie to pierwszy, a zarazem najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Bez dostarczenia właściwej porcji energii dla naszego organizmu, trudno oczekiwać wysokich efektów w sferze zawodowej, szkolnej czy nawet domowej. Choć nie każdy ma ochotę na jedzenie od razu po przebudzeniu, należy jednak dopilnować aby zjeść smaczne i solidne śniadanie zanim wyjdzie się z domu lub przystąpi do pracy.

Znaleźć można wiele smacznych potraw, które warto podać i zjeść na śniadanie. Na starym kontynencie, w tym oczywiście w Polsce, znaczącą popularnością cieszy się zupa mleczna. Należy jedynie zaopatrzyć się w butelkę mleka i wybrane płatki śniadaniowe, których lista rodzajów jest szeroka, poczynając od kulek czekoladowych, a kończąc na płatkach kukurydzianych.

Aby zrobić taki posiłek, powinno się odmierzyć właściwą dla siebie ilość płatków, a następnie zalać je chłodnym lub ciepłym mlekiem, co zależy od upodobań danej osoby. Każdy, kto zalicza się do grona osób, które nie wyobrażają sobie życia bez pieczywa, po prostu musi spróbować tostów. Do przygotowania tego posiłku, potrzebne będą cztery kromki pieczywa, najlepiej w formie kwadratu, w zależności od upodobań, posmarowane margaryną po ich zewnętrznej części.

Na kromkę kładziemy składniki, które są preferujemy, a zaliczamy do nich: plaster sera żółtego, szynkę, pieczarki, pomidora, ogórka oraz jeszcze jeden plaster sera. Całość przykryć drugą kromką i tak przygotowana kanapka jest gotowa do usmażenia, z której powstanie tost. Dozwolone jest oczywiście używać przeróżnych składników, takich jak oliwki, cebula, czerwona papryka czy kukurydza. Wszystko zależy od własnej pomysłowości i upodobań smakowych.

Po przygotowaniu dwóch tostów, należy przełożyć je do nagrzanego elektrycznego tostera i zaczekać kilka minut na usmażenie. Jeśli ktoś w swojej kuchni nie ma tostera, można wykorzystać patelnie ceramiczne lub opcjonalnie patelnie do indukcji, w zależności od posiadanej kuchenki. Na stronie możesz porównać profesjonalne patelnie. Jeśli mamy zamiar smażyć tosty na patelni, należy pamiętać aby wlać na nią niewielką ilość oleju, a następnie mocno rozgrzać. Z kolei kanapki, które będą naszymi tostami, można je zanurzyć w rozbitym i rozmieszanym jajku, co sprawi, że powstanie ciekawe połączenie smaku jajek z wybranymi składnikami.

Te dwa proste i szybkie patenty pozwolą na przygotowanie ciekawego śniadania, które zapewni odpowiednią dawkę energii i zlikwiduje nasze uczucie głodu aż do obiadu.