Domowa uprawa roślin w doniczkach i trzymanie żywności

przez | 10 lipca 2021
Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez roślin i kolorowych, pachnących dodatków w postaci ziół, kwiatów czy warzyw. Prowadzenie własnego ogródka w celu ich uprawy, nie zawsze jest proste. Nie każdy ma do dyspozycji działkę lub zwyczajnie część żyznej gleby, na której mógłby posadzić własne wybrane rośliny. Szczególnie nieciekawą sytuację mają osoby, które mieszkają na blokowiskach. Może się tak przytrafić, że dysponują one jedynie niewielką działkę przydomową, ale mimo tego, nie mają dużego pola do manewru w tym temacie. Nie każdy może sobie pozwolić na dalekie podróże, do miejsc cieszących się sławą cudownie pachnących, autentycznych i różnorodnych ziół.

Wiadome jest, że będąc w jednym z takich krajów, na przykład w Indiach, możemy przywieźć do naszego kraju jedyne w swoim rodzaju przyprawy, których wszyscy nam będą zazdrościć. Jednak kiedyś ich zapas się skończy i co wtedy? Jest na to jedna rada. Wystarczy zakupić tak zwane doniczki do ziół – sprawdź ciekawą ofertę. Są one idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które mieszkając w bloku, mogą wyhodować zioła na swoim balkonie lub parapecie kuchennym, mając do dyspozycji stosowne donice. Można je dostać przede wszystkim w sklepach z działami poświęconymi tematyce ogrodowej.

Jeżeli nie wiemy od czego zacząć, warto poprosić o poradę konsultantów pracujących w działach tematycznych. Jednak nie musi to być takie trudne. Wystarczy zakupić doniczkę do ziół, upodobane przez nas sadzonki a także ziemię, którą dostaniemy w większości sklepach ogrodniczych. Następnie pozostaje jedynie posadzić sadzonki. Należy pamiętać jednak o pewnych istotnych kwestiach. Dno naczynia ogrodowego powinno posiadać otwory do odpływu wody. Powinny one stać w miejscu o intensywnym nasłonecznieniu oraz osłaniającym nasze przyprawy przed wiatrem.

Możemy wybrać nasiona różnego rodzaju: melisę, bazylię, czosnek, szczypiorek, lubczyk i wiele innych. Dobór ziół zależy wyłącznie od naszych upodobań. Odpowiednia ich pielęgnacja, sprawi, że już po krótkiej chwili będą one stanowiły aromatyczny dodatek do naszych potraw.

Warto też pochwalić się przyjaciołom swoją hodowlą i przygotować dla nich smaczny posiłek, z wykorzystaniem naszych ziół doniczkowych. Kiedy już każdy zaspokoi swój apetyt, miłą niespodzianką dla nich będzie dodatkowa porcja na wynos, szczelnie zapakowana w pojemniki na żywność. Są one doskonałym rozwiązaniem, ze względu na to, że mają one uniwersalne kształty i rozmiary, do których bez obaw możemy przełożyć nawet gorące, ugotowane posiłki, które przez długi czas zachowują swoją świeżość.
Taki prezent na pewno spowoduje duży uśmiech na twarzach obecnych gości.