Ciekawe gadżety do domu!

przez | 10 lipca 2021
Jest sobota, późny wieczór, razem ze ukochaną osobą leżycie i oglądacie romantyczny film. Jest to jedna z niewielu takich chwil, w trakcie której możecie spędzić trochę czasu we własnym towarzystwem i omówić wydarzenia, które miały miejsce w powoli dobiegającym końca tygodniu.

sery

Autor: MSM MOŃKI
Źródło: MSM MOŃKI
Nagle nieoczekiwanie słychać dzwonek do drzwi, a w nich stoi grupka waszych najlepszych przyjaciół, którzy nie chcą spędzić kolejnego weekendu bez waszej dwójki. Nagle pani domu uświadamia sobie, że nie ma czym poczęstować swoich niezapowiedzianych gości i zachodzi w głowę jak rozwiązać tą sytuację. Czy ta krótka anegdota nie brzmi znajomo? Jest jednak łatwe rozwiązanie. Wystarczy wydobyć ze swojej kuchni deskę do serów i osobę, która w szybkim tempie zrobi niewielkie zapasy w osiedlowym sklepie i sytuacja opanowana. W jaki sposób? Bez wątpienia grupa znajomych nie odwiedza was sobotnią wieczorową porą aby zjeść syty posiłek, ale aby spędzić miło czas.

Dlatego bardzo dobrym pomysłem w takim wypadku są przekąski. Wystarczy w drobne dwadraciki pokroić różne rodzaje serów. Może to być mieszanka sera pleśniowego, polskiego oscypka, radamera, mozzarelli czy ricotty. Jako dodatek do serów można przygotować sos żurawinowy, oliwki czarne, kiść zielonych winogron, orzechy włoskie oraz liście sałaty rzymskiej. Wszystkie spożywcze elementy należy estetycznie zestawić ze sobą na specjalnej desce do serów, a w pobliżu niej położyć niewielkie patyczki do nabijania naszych przekąsek. Następnie wszyscy przybyli powinni usadowić się tak aby powstał okrąg i aby w jego środku pani domu była w stanie postawić deskę z poczęstunkiem. Warto wspomnieć, że atutem omawianej deski jest dodatkowe wykonanie, które umożliwia jej obrót. Dzięki temu wszyscy z krędu bez wysiłku będzie mógł dostać wybraną przekąskę.

Jednak każdy dobry gospodarz wie, że do posiłku należy przygotować odpowiedni napój. W tym przypadku najbardziej polecana jest mrożona herbata owocowa, nalewana ze oryginalnego i efektywnego dzbanka emaliowanego (sprawdź ofertę), który dodatkowo zrobi efekt na naszych znajomych. Jestem pewien, że wielu z nich będzie chciało wiedzieć, gdzie można taki dostać. Z odpowiedzią na to zapytanie, nie będzie najmniejszego problemu, ponieważ są one coraz bardziej modne. Można zakupić je w licznych sklepach internetowych czy sklepach stałych, specjalizujących się w sprzedaży naczyń emaliowanych. Są one odpowiednie do nalewania wody, kakao, herbaty czy kawy, a ich oryginalny wygląd powoduje, że stanowią szczególny element dekoracyjny naszej kuchni lub jadalni.

To wszystko sprawi, że ponowny wieczór z naszymi przyjaciółmi zaliczymy do owocnych.