Jakie sprzęty najlepiej nabyć w celu przygotowania kawy?

przez | 10 lipca 2021
Kawa pochodzi z Etiopii. Jest ona to napój, który najczęściej przyrządza się i podaje na gorąco. Do jej wyprodukowania niezbędne są ziarna kawowca, które wymagają procesu palenia, a następnie się je mieli lub rozdrabnia na proszek, a proces ten nazywa się instantyzacją. Jego nazwa wywodzi się z angielskiego słowa instant, co w tłumaczeniu oznacza natychmiastowy. Instantyzacja dąży do doprowadzenia danego produktu spożywczego – na przykład kawy – do sproszkowanej, jak najmniejszej postaci, dzięki czemu po wymieszaniu z wodą lub z innym płynem, produkt ten jest niemal od razu gotowy do wypicia.

ekspres

Autor: Presso i Rosendahl
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Aby dobrać odpowiednie naczynie, które pomoże nam w przygotowaniu kawy należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego będziemy od niego oczekiwali. Decydując się na czajnik stalowy, stawiamy na poręczność, klasyczny wygląd i wykonanie. Naczynie tego typu zazwyczaj jest wyposażone w gwizdek, który zagwiżdże w momencie, kiedy woda zacznie się gotować. Warto podkreślić, że czajniki stalowe nadają się do użytku zarówno na kuchence gazowej jak i płytach indukcyjnych.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, należy zwrócić uwagę na rączkę, która może być wykonana z dobrego, ale mało funkcjonalnego materiału. Jeśli jest to stal, każda próba podniesienia naczynia będzie wymagać zakładania specjalnej rękawicy lub zabezbieczenia dłoni grubszą ścierką. W przeciwnym razie za każdym razem będziemy mieli nowe blizny po oparzeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie czajnika z grubą, drewnianą rączką, którą bez większych problemów będziemy w stanie dotknąć zaraz po ugotowaniu wody. Jeżeli więc jesteś osobą, dla której ważne są klasyczne rozwiązania i nie lubi zbytnio wydawać pieniędzy, kup sobie czajnik stalowy.

kawa

Autor: Baileys
Źródło: Baileys
Osoby, które przedstawiają siebie jako prawdziwych koneserów kawowych trunków, na pewno zainteresują się naczyniem znanym jako kawiarka – na tej stronie znajdziesz więcej informacji. Na świecie znane, w naszym kraju dopiero wprowadzane na rynek z powodu rosnącego zainteresowania. Kawiarka jest urządzeniem, które wykorzystuje się do parzenia kawy. Wystarczy wsypać do niej właściwą ilość ziaren oraz nalać podaną ilość wody, a kawa właściwie zrobi się sama. Parzenie kawy w takim naczyniu trwa od trzech do dziewięciu minut, a aromat tego gorącego napoju jest nieporównywalnie lepszy nawet od tego z ekspresu. Kawiarki mogą być używane zarówno na kuchenkach indukcyjnych, jak i ich gazowych odpowiednikach. Jeśli więc uważasz się za prawdziwego miłośnika kawy, zaopatrz się w kawiarkę i zrób sobie małą czarną. Gwarantujemy, że będziesz usatysfakcjonowany.