Obiad w różnych wariantach – w jaki sposób przygotować smaczny posiłek

przez | 10 lipca 2021
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że śniadanie to obowiązkowy posiłek dnia spożywany przez ludzi wywodzących się z różnych kultur i zamieszkujących całą planetę. Bez odpowiedniej ilości energii, która powinna być systematycznie dostarczana do organizmu wraz z pożywieniem, nie ma możliwości funkcjonowania na maksymalnym poziomie swoich możliwości nieprzerwanie.

Kiedy główne ludzkie potrzeby fizjologiczne nie są zaspokajane, takie jak sen, pożywianie się czy wydalanie, wtedy nasz organizm nie ma możliwości poprawnie funkcjonować. Po pewnym czasie człowiek słabnie, podatny na infekcje, co w ostateczności może prowadzić do zgonu. Należy bezwzględnie pamiętać o nasycaniu potrzeb fizjologicznych, podstawowych i koniecznych do życia.

Energia, którą nasz organizm uzyskuje ze śniadania, uwalnia się nawet do kilku godzin. W pewnym momencie wyczerpuje się i kończy, co powoduje, że jesteśmy zmuszeni przyjąć kolejną dawkę którą dostarczy nam kolejny posiłek. Pora na obiad. Przygotowując ten drugi, wprawdzie nie najważniejszy, ale bez wątpienia najbardziej bogaty posiłek dnia, należy pamiętać o upodobaniach smakowych wszystkich osób, którym podamy nasze danie.

Nie warto popadać w rutynę jeżeli chodzi o codzienne posiłki, serwując te same lub podobne dania. Jak mówi pewne powiedzenie, „potrzeba matką wynalazków”. A skoro potrzebujemy czegoś nowego, trzeba jedynie uruchomić wyobraźnię. Naleśniki to doskonały pomysł na rodzinny obiad. Te uniwersalne placki można podawać na słodko z dżemem morelowym, z bananem, kiwi i karmelem, z polewą toffi i bitą śmietaną oraz na wiele innych sposobów. Można podawać je również na słono, z serem żółtym, z fetą, szynką, kapustą pekińską i kukurydzą.

Trzecim ciekawym wariantem jest zaserwowanie pikantnych placków z ostrym sosem rodem z Meksyku, fasolą, czerwoną cebulką, pomidorem, papryką i ostrą kiełbasą salami. Przyrządzając taki obiad, warto zaopatrzyć się patelnie do naleśników (zobacz przykłady), a jeśli nie dysponujemy takimi naczyniami, wystarczy zastąpić ją patelnią teflonową. Tak przygotowany posiłek zadowoli nawet najbardziej wybredną osobę, która będzie miała do wyboru jeden z trzech wariantów. Pozostaje tylko życzyć smacznego i siadać do stołu!