Własnej produkcji wypieki – perfekcyjny pomysł na deser

przez | 10 lipca 2021
W czasach teraźniejszych coraz częściej wspomina się o podejmowaniu aktywności fizycznej oraz przestrzeganiu odpowiednio dobranej, odpowiedniej diety. Osoby dbające o własną kondycję, chodzące na siłownię, fitness i uprawiające różnego rodzaju dyscypliny sportowe podtrzymują właściwe funkcjonowanie swojego organizmu i cieszą się dobrą, zgrabną figurą. Jeśli dodatkowo zadba się o odpowiednią dietę i robi się wszystko aby jej przestrzegać, rezultaty mogą być zauważalne już po kilku dniach. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że życie nie polega na ciągłej i ciężkiej pracy oraz odmawianiu sobie uciech. Pracuje się by żyć, a nie żyje by pracować.

deser

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Systematyczne podejmowanie aktywności fizycznej a także przestrzeganie dopasowanej do nas diety nie oznacza wcale, że kategorycznie należy wyzbyć się przyjemności w postaci sporadycznego zjedzenia lub wypicia czegoś bardziej kalorycznego. Od czasu do czasu każdego z nas dopada chęć zjedzenia czegoś słodkiego, takiego jak deser lodowy, różnego rodzaju koktajle lub kawałek ciasta. Jedna z opcji to wyjść do restauracji lub ciastkarni i zamówić ulubione ciasto, musimy jednak mieć na uwadze wysoką cenę zamówionego produktu.

Proponujemy własnoręczne upieczenie wybranego deseru. Należy zainwestować w formy do pieczenia (sprawdź polecane), które umożliwią nam wykonanie ciasta, a także nabyć produkty potrzebne do jego wykonania. W zależności od przyzwyczajeń smakowych oraz kreatywnego myślenia, możemy upiec ciasto czekoladowe, owocowe, z bitą śmietaną, na budyniu, z galaretką, sernik czy też karpatkę.

deser

Autor: Garden Party
Źródło: Garden Party
Własnoręcznie wykonane ciasto pozwoli zaoszczędzić nam pieniądze, wzbogaci o kolejne kuchenne doświadczenia i pozytywnie zaskoczy całą rodzinę. Jeśli jednak mieszkamy sami lub nie potrzebujemy piec dużego ciasta, możemy sprawić sobie formy do muffinek i upiec znacznie mniejsze, słodkie babeczki. Jedyne co należy zrobić to przygotować masę, przełożyć ją do foremek i rozgrzać piekarnik do odpowiedniej temperatury. Po upieczeniu zaleca się uchylić drzwiczki od piekarnika aby temperatura powoli opadała. Jeśli przesadnie szybko wyjmiemy ciasto lub babeczki z pieca, mogą nam opaść i nie będą wyglądały tak apetycznie, jak powinny.

Jeżeli ciężko nam zrezygnować ze słodyczy, warto raz na jakiś czas upiec sobie jakiś smaczny deser. Jeśli jednak słodycze nie są naszą słabością, własnoręcznie wykonane ciasta lub muffinki mogą okazać się idealnym upominkiem dla kogoś bliskiego.