Serwis obiadowy, serwis do kawy

przez | 10 lipca 2021
Przygotowanie pożywienia z danej okazji wymaga przemyślanie wyselekcjonowanych składników do wykonania potraw. Niedzielny obiad w rodzinnym gronie znany jest z rosołu drobiowego oraz pysznego pieczonego kurczaka z ziemniakami i dodatkiem w postaci surówki. Wieczerza wigilijna to głównie karp, barszcz z uszkami i kompot z suszonych owoców.

Śniadanie Wielkanocne słynie z gotowanych kurzych jajek, żurku i białej kiełbasy. Bez znaczenia z jakiej okazji zasiada się przy stole, warto wyposażyć się w odpowiednie nakrycie stołu a więc obrusów, serwetek, sztućców, naczyń wykorzystywanych do różnego rodzaju posiłków i napojów.
Serwis obiadowy (zobacz naszą fertę: ) to skompletowane talerze, sztućce i szklanki różnego typu zapewniające sprawne spożycie posiłku z naczyń pochodzących z jednakowego zestawu. W jego skład wchodzą mniejsze płytkie talerze używane głównie do przystawek i ciast, głębokie talerze przeznaczone do jedzenia zup lub kremów oraz większe płytkie talerze pasujące do dań głównych. Dodatkowo serwisy obiadowe często wyposażone w sosjerki używane do sosów, wazy przeznaczone do zup i kremów, które wstawia się w stół, co powoduje, że każdy konsument może nałożyć sobie preferowaną ilość zupy, oraz misy i podłużne alerze wykorzystywane do podawania dodatków do dań głównych w postaci frytek czy klusek śląskich oraz ryb i mięs.
Po posiłku dobrze jest odpocząć przy herbacie i kawie i kawałku ciasta z czekolady lub placka z owocami.
Żeby w dalszym ciągu cieszyć się z dobrej jakości naczyń należących do jednego zestawu, dobrze by było zainwestować w serwis do kawy. Pozwala on na wygodne picie gorących napojów, takich jak kawa, herbata czy czekolada bez konieczności wychodzenia z pomieszczenia. Należy jedynie zagotować wybraną ilość wody, a później przelać ją do dzbanka z kawą. Gdy się zaparzy, można częstować każdego ze zgromadzonych gości. Każdy z nich otrzyma filiżankę na podstawce, z której próbuje się swój wybrany napój. Dodatkowym wyposażeniem kawowego serwisu bywa często dodawany mniejszy dzbaneczek na śmietankę do kawy oraz tak zwane zaparzacze – specjalne sitka, które wkłada się do kubka lub filiżanki, zasypuje kawą lub herbatą, przelewa przez nie gorącą wodę, a następnie przykrywa w celu poprawnego zaparzenia się napoju.
Jeśli posiadasz w swym domu opisane wyżej serwisy, niejedno spotkanie z rodziną i znajomymi przy obiedzie lub popołudniowej herbatce nabierze dodatkowych atutów. Estetycznie zrobione naczynia z wysokiej jakości tworzywa, między innymi porcelany, przepięknie udekorują twój stół. Serwisy tego typu mogą też stanowić fantastyczny prezent dla ciotki, mamy, teściowej lub babci. Sprawdź sama!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*