Serwis obiadowy, serwis do kawy

przez | 10 lipca 2021
Przygotowanie pożywienia z danej okazji wymaga przemyślanie wyselekcjonowanych składników do wykonania potraw. Niedzielny obiad w rodzinnym gronie znany jest z rosołu drobiowego oraz pysznego pieczonego kurczaka z ziemniakami i dodatkiem w postaci surówki. Wieczerza wigilijna to głównie karp, barszcz z uszkami i kompot z suszonych owoców.

Śniadanie Wielkanocne słynie z gotowanych kurzych jajek, żurku i białej kiełbasy. Bez znaczenia z jakiej okazji zasiada się przy stole, warto wyposażyć się w odpowiednie nakrycie stołu a więc obrusów, serwetek, sztućców, naczyń wykorzystywanych do różnego rodzaju posiłków i napojów.
Serwis obiadowy (zobacz naszą fertę: ) to skompletowane talerze, sztućce i szklanki różnego typu zapewniające sprawne spożycie posiłku z naczyń pochodzących z jednakowego zestawu. W jego skład wchodzą mniejsze płytkie talerze używane głównie do przystawek i ciast, głębokie talerze przeznaczone do jedzenia zup lub kremów oraz większe płytkie talerze pasujące do dań głównych. Dodatkowo serwisy obiadowe często wyposażone w sosjerki używane do sosów, wazy przeznaczone do zup i kremów, które wstawia się w stół, co powoduje, że każdy konsument może nałożyć sobie preferowaną ilość zupy, oraz misy i podłużne alerze wykorzystywane do podawania dodatków do dań głównych w postaci frytek czy klusek śląskich oraz ryb i mięs.
Po posiłku dobrze jest odpocząć przy herbacie i kawie i kawałku ciasta z czekolady lub placka z owocami.
Żeby w dalszym ciągu cieszyć się z dobrej jakości naczyń należących do jednego zestawu, dobrze by było zainwestować w serwis do kawy. Pozwala on na wygodne picie gorących napojów, takich jak kawa, herbata czy czekolada bez konieczności wychodzenia z pomieszczenia. Należy jedynie zagotować wybraną ilość wody, a później przelać ją do dzbanka z kawą. Gdy się zaparzy, można częstować każdego ze zgromadzonych gości. Każdy z nich otrzyma filiżankę na podstawce, z której próbuje się swój wybrany napój. Dodatkowym wyposażeniem kawowego serwisu bywa często dodawany mniejszy dzbaneczek na śmietankę do kawy oraz tak zwane zaparzacze – specjalne sitka, które wkłada się do kubka lub filiżanki, zasypuje kawą lub herbatą, przelewa przez nie gorącą wodę, a następnie przykrywa w celu poprawnego zaparzenia się napoju.
Jeśli posiadasz w swym domu opisane wyżej serwisy, niejedno spotkanie z rodziną i znajomymi przy obiedzie lub popołudniowej herbatce nabierze dodatkowych atutów. Estetycznie zrobione naczynia z wysokiej jakości tworzywa, między innymi porcelany, przepięknie udekorują twój stół. Serwisy tego typu mogą też stanowić fantastyczny prezent dla ciotki, mamy, teściowej lub babci. Sprawdź sama!