Kawiarki, filiżanki do kawy

przez | 10 lipca 2021
Niejednemu z nas pewnie zdarzyło się w życiu zostać zaskoczonym przez niezapowiedzianych gości. Sytuacja ta nie jest najprzyjemniejsza, nikt bowiem nie cieszy się z takich wizyt w momencie, kiedy nie było możliwości odpowiedniego przygotowania się na nie. Tak, goście bardzo często mówią „daj spokój, nic nie szykuj!” lub nie musisz się o nas martwić, niczego nie chcemy!”. Wiadomo jednak, że całkowite zignorowanie i nie podanie choćby szklanki wody, napoju lub kubka kawy albo herbaty po prostu nie przystoi.

Kawiarki

Źródło: www.garneczki.pl

Warto również zorientować się czym możemy poczęstować naszych gości. Gdy odwiedzi nas grupka znajomych, z którymi mamy bardzo dobry kontakt, mówimy wprost, że akurat w danej chwili mamy dużo na głowie i niestety nie mamy dla nich czasu, choć oczywiście bardzo byśmy chcieli móc pobyć z nimi choć chwilę. Jednak w momencie, kiedy nie robimy nic pilnego a czasu mamy naprawdę sporo, zapraszamy ich do domu. W zależności od wieku czy też okazji wizyty, zaproponować możemy szybkie rozwiązanie. Znajomi lubią „wpadać” na szybkie piwko lub drinka idealnego podczas oglądania meczu w telewizji. Napoje przeważnie przynoszą sami, a często też częstują nas, co należy do pożądanych gestów. Jednak zdarza się, że nie bywają wyposażeni w dodatki w postaci orzechów ziemnych, chrupków lub chipsów, kompozycji niezastąpionej powstałej w wyniku połączenia ich z piwem. Co wtedy? Dobrze jest mieć w domu kilka paczek przekąsek tego rodzaju. W tej sytuacji wystarczy przesypać nasze dodatki do misek i podać gościom. Nasze początkowe, sceptyczne nastawienie spowodowane wizytą kumpli, szybko przeistoczy się w radość i dobry nastrój, a spotkanie upłynie bardzo przyjemnie.

Najmniej oczekiwaną wizytą w naszym domu jest przybycie wujostwa lub któregoś członka rodziny, kogo nie widziało się przez dłuższy czas lub z kim nie zawsze mieliśmy ochotę spędzać czas. W takiej sytuacji warto mieć przygotowane ciasto lub czekoladki, które stanowić mogą dodatek do zaproponowanej kawy. Jednym z szybszych sposobów na jej przygotowanie jest użycie kawiarki (poznaj nasze propozycje: która w zasadzie całą pracę wykonuje za nas. Należy jedynie wsypać odpowiednią ilość kawy, wlać odmierzoną ilość wody, ustawić na palniku gazowym lub indukcji i czekać aż się zaparzy. W następnej kolejności, zamiast kubków, podajemy filiżanki do kawy i zalewamy je gorącym napojem. Wszystko gotowe, a więc, możemy usiąść przy naszych gościach i toczyć długie rozmowy. Pamiętaj, że niezapowiedziane odwiedziny bywają bardzo nieprzyjemne. Nim pójdziesz kogoś odwiedzić, uprzedź go o swoich planach!