Wypróbuj nowe smakołyki cupcakes

przez | 10 lipca 2021
Każdy z nas lubi drobne przekąski. Są ku temu różnorodne powody: pragnienie dojedzenia sobie między jednym a drugim posiłkiem, umilenie sobie czasu podczas pracy, małe co nieco na smutki i tak dalej.

Właściwie, każdy moment jest dobry, ażeby spróbować czegoś nowego lub, żeby skorzystać z niezawodnego smaku – takiego, jaki już znamy i nie możemy bez niego żyć. Każda chwila to możliwość, ażeby przenieść się do świata małych rozkoszy. Co powiecie jednak na coś nowego? Czy znacie już cupcakes?

Jest to nieduże ciasteczko w kształcie babeczki, doskonały jako niezobowiązująca przekąska dla jednej osoby, podawana w uroczej, papierowej foremce, chociaż coraz częściej sprzedawane są w większych zestawach.

Ciasteczka kawowo-orzechowe

Autor: Dr. Jacob’s
Źródło: Dr. Jacob’s

Można je dostać z posypką albo innymi dodatkami. Wielu nazywa cupcakes nowoczesnym ciastkiem.

Nazwa „cupcake” wywodzi się od „cake” oraz „cup” (z języka angielskiego, odpowiednio „ciasto” i „kubek”). Jest to właściwie skrót od wyrażenia „teacup”, (czyli „filiżanka”), a to z tego powodu, że jest jej gabarytów. W poprzednich stuleciach, nim papierowe foremki do muffinów stały się bardzo znane i używane powszechnie, często były robione w samodzielnych formach: szablonach i garnkach. Nazywano je także „fairy cake”, co również miało związek z ich wymiarami.

Ciastka cupcakes wspaniale odnajdują się w czasie różnorodnych uroczystości, świetnym przykładem niech będą imprezy urodzinowe, ale to oczywiście nie jedyny przykład.

czekoladowy muffin

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Preferowane są również jako dodatek do popołudniowej herbaty. Tego typu ceremoniał, jak łatwo zgadnąć, zaczerpnięty jest od brytyjskiej tradycji – miłości do herbaty. Cupcakesy to także bardziej korzystna alternatywa dla standardowych ciast, ich walory to rozmiar – są małe, a dodatkowo nie trzeba ich dzielić przy pomocy noża.

Pragniesztakiego przyrządzić? Do jego przygotowania potrzebne będą po prostu standardowe składniki, takie jak stosujemy do wyrobu ciasta. Czyli musimy skorzystać z masła, cukru, jaj i mąki. Jeśli jesteś weganem z powodzeniemspokojnie jesteś w stanie użyć specjalnego masła. Jeśli się zdarzy, że nie będziesz zadowolony z wyników możesz spróbować udać się do jakiejś cukierni, gdzie podawane są tego typu przysmaki. Jak będziesz w Warszawie, z pewnością odnajdziesz wspaniałą cukiernię na Mokotowie, np. polecaną Sweet Home lub w Centrum, a we Wrocławiu poszukaj po prostu na rynku.