Lubisz kosztować doskonalej w smaku kawy? Wybierz kawiarkę! Zapewnia ona świetną i aromatyczną kawę

Kawiarka jest prostym urządzeniem, które wygląda jak mały czajnik. Dzięki takiemu prostemu urządzeniu możemy zrobić wyśmienitą, pachnącą kawę. Mechanizm ten składa się z dolnego zbiornika na wodę, części z sitkiem i lejkiem na mieloną kawę i górnego zbiornika, w którym otrzymujemy gotowy napój. Kawiarka jest w stanie działać dzięki ciśnieniu, jakie wyrzuca zagotowaną wodę z dolnego do górnego zbiornika, natomiast przechodząc przez część środkową wypełnioną esencją jest w stanie przemienić się w pyszny napój.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat kawiarek?
wejdź tutaj
Dodał: Don LaVange
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czas oczekiwania na gotowy napój jest bardzo krótki, gdyż wynosi około 3-4 minut. Zdecydowana większość tych urządzeń jest przystosowana na kuchenki gazowe i takie na prąd, w produkcji są również modele dostosowane do indukcji. Na rynku możemy dostać różne modele, także elektryczne kafetiery, które stawiamy na przeznaczonej do tego celu podstawce. Jakiego typu rozróżniamy rodzaje kawiarek? Na przykład kawiarki aluminiowe - odwiedź sklep Zrobione są ze stopu certyfikowanego, więc są w pełni bezpieczne dla użytkowników. tego typu rodzaj kawiarek ma kanciastą formy. Nie możemy ich doczyszczać różnymi środkami chemicznymi, jedynie samą wodą.

Po umyciu musimy je powycierać suchą ściereczką. Im częściej używamy naszego urządzenia, tym lepszej jakości napar jesteśmy w stanie otrzymać. Najczęściej można je dostać taniej aniżeli modele ze stali. Następny rodzaj to kawiarki ze stali. Mają przeróżne formy, klasyczne jak i nowoczesne. Dosyć prosto możemy je doczyścić, w tym celu musimy tylko po wypiciu kawy przemyć je oraz wysuszyć zostawiając nie złożone. Jednocześnie, dobrze jest wiedzieć, iż nie każda jedna taka maszynka ze stali jest odpowiednia na indukcję. Kolejnym rodzajem jest kawiarka ceramiczna. Jest to nie tak często spotykany na rynku typ kawiarki.

Przeważnie górny pojemnik na gotową kawę wykonany jest z ceramiki. Tego typu kawiarki bez wątpienia stanowią piękną ozdobę wyglądu naszej kuchni. Kawiarki z aluminium są w stanie zrobić od jednej do nawet osiemnastu filiżanek espresso, ze stali natomiast urządzenia mają trochę mniejsze możliwości - od dwóch do dziesięciu kaw espresso. Dokonując zakupu musimy dopasować pojemność maszynki do liczby jej użytkowników. Musimy pamiętać, iż dla przykładu kawa przygotowana z kafetiery jest mniejsza od takiej z ekspresu ciśnieniowego.
18/07/11, 22:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.