Kawiarki, filiżanki do kawy

Niejednemu z nas pewnie zdarzyło się w życiu zostać zaskoczonym przez niezapowiedzianych gości. Sytuacja ta nie jest najprzyjemniejsza, nikt bowiem nie cieszy się z takich wizyt w momencie, kiedy nie było możliwości odpowiedniego przygotowania się na nie. Tak, goście bardzo często mówią „daj spokój, nic nie szykuj!” lub nie musisz się o nas martwić, niczego nie chcemy!”. Wiadomo jednak, że całkowite zignorowanie i nie podanie choćby szklanki wody, napoju lub kubka kawy albo herbaty po prostu nie przystoi.
Kawiarki
Na podstawie danych z: www.garneczki.pl
Warto również zorientować się czym możemy poczęstować naszych gości. Gdy odwiedzi nas grupka znajomych, z którymi mamy bardzo dobry kontakt, mówimy wprost, że akurat w danej chwili mamy dużo na głowie i niestety nie mamy dla nich czasu, choć oczywiście bardzo byśmy chcieli móc pobyć z nimi choć chwilę. Jednak w momencie, kiedy nie robimy nic pilnego a czasu mamy naprawdę sporo, zapraszamy ich do domu. W zależności od wieku czy też okazji wizyty, zaproponować możemy szybkie rozwiązanie. Znajomi lubią „wpadać” na szybkie piwko lub drinka idealnego podczas oglądania meczu w telewizji. Napoje przeważnie przynoszą sami, a często też częstują nas, co należy do pożądanych gestów. Jednak zdarza się, że nie bywają wyposażeni w dodatki w postaci orzechów ziemnych, chrupków lub chipsów, kompozycji niezastąpionej powstałej w wyniku połączenia ich z piwem. Co wtedy? Dobrze jest mieć w domu kilka paczek przekąsek tego rodzaju. W tej sytuacji wystarczy przesypać nasze dodatki do misek i podać gościom. Nasze początkowe, sceptyczne nastawienie spowodowane wizytą kumpli, szybko przeistoczy się w radość i dobry nastrój, a spotkanie upłynie bardzo przyjemnie.
Najmniej oczekiwaną wizytą w naszym domu jest przybycie wujostwa lub któregoś członka rodziny, kogo nie widziało się przez dłuższy czas lub z kim nie zawsze mieliśmy ochotę spędzać czas. W takiej sytuacji warto mieć przygotowane ciasto lub czekoladki, które stanowić mogą dodatek do zaproponowanej kawy. Jednym z szybszych sposobów na jej przygotowanie jest użycie kawiarki (poznaj nasze propozycje: która w zasadzie całą pracę wykonuje za nas. Należy jedynie wsypać odpowiednią ilość kawy, wlać odmierzoną ilość wody, ustawić na palniku gazowym lub indukcji i czekać aż się zaparzy. W następnej kolejności, zamiast kubków, podajemy filiżanki do kawy i zalewamy je gorącym napojem. Wszystko gotowe, a więc, możemy usiąść przy naszych gościach i toczyć długie rozmowy. Pamiętaj, że niezapowiedziane odwiedziny bywają bardzo nieprzyjemne. Nim pójdziesz kogoś odwiedzić, uprzedź go o swoich planach!


Może zainteresują ciebie także

Herbata może być sposobem na cudowny podarunek, trzeba jednakże zadbać o piękną oprawę!

herbata w kubku
Dodał: Frank Haferkorn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Herbata jest jednym z ulubionych napojów Polaków, popija się ją do posiłku, na rozgrzanie, a także ot tak - dla przyjemności. Jej wielkim plusem jest to, że występuje w licznych odmianach, a zarazem można przyrządzać ją i na ciepło i w postaci napoju chłodzącego, zatem każdy amator ma szansę dopasować typ naparu do swoich własnych upodobań. Herbata będzie także wspaniałym prezentem, na pewno każdy jej amator ucieszy się z takiego upominku!
18/07/12, 02:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.