Dlaczego warto pić zieloną herbatę i jakie akcesoria do herbaty wskazane jest posiadać?

przez | 10 lipca 2021
Zielona herbata ma idealne właściwości, wobec tego dzisiaj uważana jest za jedną z lepszych oraz zdrowszych herbat na świecie. Co więcej zielona herbata zachwyca swoim aromatem i wybornym smakiem. Miłośnicy herbat naturalnie nie powinni pomijać picia zielonej herbaty.

filiżanka herbaty

Autor: Christian Bär
Źródło: http://www.flickr.com
Liście zielonej herbaty nie są poddawane fermentacji, w związku z tym zachowują o wiele więcej witamin i wartościowych składników, aniżeli inne typy herbat. Zielona herbata majętna jest w aminokwasy, lipidy, oraz także liczne witaminy – A, B, C, E, dodatkowo zawiera takie mikroelementy, jak wapń, cynk, potas albo fluor. Herbata zielona posiada również ogromnie silne przeciwutleniacze, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka. Udowodniono także, że herbaty zielone, które znajdziesz tu: przedłużają życie oraz chronią przed demencją, idealnie wpływają także na polepszenie wyglądu skóry. Regularne picie zielonej herbaty spowalnia procesy starzenia oraz powstawanie zmarszczek, wyciągi z zielonej herbaty stosuje się nawet w licznych kosmetykach, takich jak na przykład kremy bądź toniki. Zielona herbata doskonale orzeźwia oraz pobudza organizm, gdyż posiada wielką zwartość teiny, działającej jak na przykład kofeina. Wskazane jest jednak pamiętać, że pobudzenie gwarantuje nam tylko świeżo parzony napój, nie dłużej niż trzy minuty. Po tym okresie herbata będzie działać relaksująco.

zaparzacz do herbaty

Autor: Bodum
Źródło: Bodum
Prócz zielonej herbaty naturalnie winniśmy też zaopatrzyć się w różne akcesoria do herbaty (sklep z akcesoriami do herbaty). Bezsprzecznie przyda nam się zaparzacz. Nie należałoby zdobywać herbaty w torebkach, sporo lepsze, smaczniejsze i zdrowsze są herbaty suszone. Do zaparzania suszonych herbatek przyda nam się właśnie zaparzacz, który odkryjemy w wielu sklepach stacjonarnych i online. Należałoby zaopatrzyć się także w podkładki na kubki – wiele ciekawych, oryginalnych podkładek odkryjemy w sklepach internetowych.