Znane zioła nie tylko stosowane w kuchni, ale też w wystroju domów. Wyjątkowe projekty doniczek do ziół

Zioła od dawna asystowały człowiekowi w kuchni oraz w leczeniu. Ich zastosowanie jest szerokie, stąd też idealnie nadają się w domowej hodowli. Dzisiaj powracamy do ziół, gdyż są naturalną częścią naszego życia. Zioła doskonale rosną w doniczkach, dlatego łatwo można je posadzić we własnym domu. Doniczki można ustawić na parapecie, szafie lub na stoliku. Niewielkie gabaryty umożliwiają umieszczenie ich w dowolnym punkcie.

Doniczki na zioła
Dodał: Garneczki
Na podstawie danych z: http://www.garneczki.pl
Aby zioła prezentowały się wyśmienicie w naszych mieszkaniach, warto pomyśleć o niebanalnych doniczkach. Doniczki do ziół to prawdziwe arcydzieła. Efektownie prezentują się w kuchniach, ponieważ ich ogromna rozmaitość ułatwia dopasowanie ich do aranżacji danego wnętrza.

Firmy przedstawiają doniczki, jakie można ponownie wykorzystać, a przykładem tego są doniczki ze starych skrzyń, taczek czy wiaderek. Wszystkie rzeczy, które nadają się do posadzenia roślin i można wykonać w nich otwory zapewniające odpływ wody, są idealną propozycją na doniczki.

Kolejnym przykładem ciekawych doniczek są doniczki ceramiczne. Zwykle można je zakupić wraz z podstawką. Nieszablonowa propozycja to podwójne doniczki ceramiczne z pięknym wzorem z dołączoną kwadratową podstawką. Oferowane przez firmy donice obejmują ogromną mozaikę barw, co jest bezspornym atutem pod czas zakupów. Omawiane doniczki wykazują się sporą odpornością na uszkodzenia i tworzone są pod kontem uprawy ziół. Mnogość wzorów pozwala na wybór, tak więc śmiało można znaleźć coś dla siebie i do swojego mieszkania. Trzeba też wspomnieć o donicach, jakie zdobione są z nasion. Wyglądają bardzo oryginalnie i pasują do akcesoriów kuchennych, mieszkań stylizowanych na wiejskie zakątki.


Może zainteresują ciebie także

Formy oraz narzędzia do wypieków świątecznych - dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów drewniany MUSHROOM
Na podstawie danych z: http://www.garneczki.pl
W okresie różnorodnych świąt sporo osób spędza dużo czasu w kuchni przygotowując świąteczne potrawy, ciasta i inne smakołyki. Święta to okres, który wolno spędzić wspólnie z rodziną delektując się wybornymi potrawami.

Niewielkie doniczki na zioła przedstawiają się lepiej, jeśli ozdabiają je maleńkie nasiona albo ziarna - np. mak czy soczewica. Natomiast doniczki o większych rozmiarach prezentują się dobrze, gdy zdobią je duże nasiona typu groch. Taka niezwykła propozycja dekorowania doniczek na pewno przypadnie do gustu niejednej osobie - przeczytaj więcej na temat przypraw - (--->). To świetny pomysł, który doceni każda pani domu, gdyż zioła zawsze wykorzystywane są w wielu daniach oraz podkreślą atmosferę pomieszczenia.
Zioła w doniczkach są bardzo efektowne i tworzą wyjątkowy klimat w domu, a także w ogrodzie. Posiejmy zioła na wiosnę i cieszmy się darami natury.
18/06/22, 05:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.