Czajnik
Kawiarka
Dodał: Arek Olek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lubisz kosztować doskonalej w smaku kawy? Wybierz kawiarkę! Zapewnia ona świetną i aromatyczną kawę

Kawiarka jest prostym urządzeniem, które przypomina mały czajnik. Dzięki takiemu nieskomplikowanemu urządzeniu możemy przygotować pyszną, aromatyczną kawę. Mechanizm ten jest złożone z dolnego zbiorniczka na wodę, części z sitkiem i lejkiem na mieloną kawę oraz górnego zbiornika, gdzie otrzymujemy gotowy napój. Ta maszynka może działać za sprawą ciśnienia, jakie wypycha rozgrzaną wodę z dołu do górnego zbiorniczka, zaś przechodząc przez sitko z esencją jest w stanie zmienić się w doskonały napój.
czajnik
Dodał: Vittore Comforto
Na podstawie danych z: Vittore Comforto

W czym gotować wodę na kawę i herbatę?

Jestem przekonany, że wielu z was, podobnie jak ja, nie jest w stanie wyjść z domu do szkoły lub pracy bez obowiązkowego wypicia filiżanki herbaty lub kawy. Jest to zarówno przyzwyczajenie, jak i, chwila dla siebie, która powoli wybudza nas z głębokiego snu, zapewniając ciszę i spokój. Wychodząc z sypialni, nalewamy pełny czajnik wody i gotujemy ją.
kawa
Dodał: art.widi.pl
Na podstawie danych z: http://art.widi.pl

Jakie sprzęty najlepiej nabyć w celu przygotowania kawy?

Ziarna prawdziwej, aromatycznej kawy pochodzą z najdalszego zakątka Ziemi, z Etiopii. Jest ona napojem najczęściej podawanym na gorąco. Aby ją wyprodukować, najpierw pali się ziarna kawowca, a następnie się je mieli lub rozdrabnia na proszek, a proces ten fachowo nazywany jest instantyzacją. Jego nazwa pochodzi z angielskiego wyrazu instant, co oznacza natychmiastowy. Instantyzacja dąży do doprowadzenia danego produktu spożywczego – na przykład kawy – do sproszkowanej, jak najmniejszej postaci, w efekcie czego po połączeniu z wodą lub z innym cieczą, produkt ten jest niemal od razu gotowy do spożycia.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.