Napój
herbata

Parzenie herbaty

Herbata uważana jest za najstarszy napój świata. Jak głosi legenda, została ona przypadkowo odkryta w 2737 roku p.n.e. przez cesarza chińskiego Chen-Nung. W Europie pojawiła się dopiero w połowie XVI wieku za sprawą Rosjan, którzy handlowali z Chinami. W Polsce napój ten znany był w baroku, chociaż dopiero w XIX wieku dzięki rosyjskim samowarom herbata zyskała na popularności.
herbata w kubku
Dodał: Frank Haferkorn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Herbata może być sposobem na cudowny podarunek, trzeba jednakże zadbać o piękną oprawę!

Herbata jest jednym z ulubionych napojów Polaków, popija się ją do posiłku, na rozgrzanie, a także ot tak - dla przyjemności. Jej wielkim plusem jest to, że występuje w licznych odmianach, a zarazem można przyrządzać ją i na ciepło i w postaci napoju chłodzącego, zatem każdy amator ma szansę dopasować typ naparu do swoich własnych upodobań. Herbata będzie także wspaniałym prezentem, na pewno każdy jej amator ucieszy się z takiego upominku!
herbata czerwoan
Dodał: Daniel Kruczynski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sklepy z herbatami, które systematycznie nawiedzają wielbiciele tego oto napoju.

Będą osoby, które przede wszystkim lubią wypijać kawę, natomiast da się spostrzec, że o wiele więcej osób w tej chwili nabiera przekonania do picia herbaty. Z tego powodu także sklepy z herbatami stale nawiedzają smakosze takiego właśnie wywaru.
herbata zielona
Dodał: Panda Tea
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Herbata na prezent – dawać, czy nie?

Każdy z nas zetknął się chociaż raz z problemem wyboru podarunku. Czasami nie wiemy, co kupić, ponieważ wydaje nam się, że obdarowywana osoba wszystko ma, a czasami problem polega na tym, że za mało wiemy o osobie, dla której nabywamy prezent. Jest jednak coś, co sprawdzi się zawsze – upominek w formie aromatycznej herbaty.
herbaty
Dodał: Menu
Na podstawie danych z: www.smakprostoty.pl

Herbata niezmiennie od lat jest ulubionym napojem mnóstwa ludzi - interesujące gatunki

Śmiało można orzec, iż herbata przynależy do takich trunków, które w żadnym wypadku się nie nudzą. Najdoskonalej smakuje w późne, jesienne wieczory czy zimą po szybkim spacerze na chłodzie, kiedy to czule grzeje całe ciało. Przeciwnie zaś latem wszyscy lubią pić ją w wersji mrożonej, z kostkami lodu i cytryną.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.